Seo Meo hikaye blogspot şahane

2008 yılında zrm bilisim adına seo yaptık ve katkılarınıda unutmadık fakat 2009 yılında bakalım seo yarışması yapabilicekmiyiz .. Herneyse saçmaladım galiba , bu yazıda biraz 2008 de google adsense den para kazananlardan bahsetmek istiyorum.

Bir blogda gördüğüm bi uyanıklığı anlatıcam sizlere , blogspot la kadınsal bi site açan bi arkadaş , her yazısının içine en az 5 tane kendı yazılarının lınklerı eklemıs , koyduğu resimlere kendı sıtesını flıgran olarak eklemış , rss ınıde sonuna kadar açmış , düzenli bir özgün içerik ( günde yaklaşık 2-3 tane ) ile google da yükselmeye başlamış , bu arkadaş hiç bir tane bile backlink kasmamasına rağmen , şuanda 26bin backlink i var ve seo yapan arkadaşlardan bile çok hiti var ( günde 20-25k ) . Hemde günde 100 dolar kazanıyor.

Peki bu arkadaş backlink kasmadıda nereden geldi onca backlink ?

İşte zeka burada öne çıkıyor , wordpress le kadın siteleri açan arkadaşlar , özelliklede bir siteyi açıp blogger rss ile yazı çekip o siteye birdaha girmeyen ve 200-300 belkide max 1k hit yapan o sitelere backlink kasan arkadaşlar belki farkında olarak , belki de farkında olmayarak blog açan arkadaşa Benzer içerikten backlink vermiş oluyor .. İşte bu 26 bin backlink , wordpress in bi pluginiyle yazı yazmaktan üşenen kolaycı arkadaşların açtığı sitelerden geliyor.

Peki ya nasıl 20-25k yapıyor bu blog ?

Benzer içerikli yüzlerce siteden , yüzlerce backlink alan bu blogumuz , özgün kalarak , dolayısıyla filtreye veya sandbox a da düşmeden , tüm anahtar kelimelerde ve yazdığı her yazıyla üstte çıkıyor.. Dolayısıyla bu hit gayet normal.

Peki bu site Günde 100 dolar nasıl kazanıyor ?

Arkadaşlar site güzellik vs. konulu bir site olduğundan yaklaşık bir tıklamadan 0.10 civarındna aşşağı almaz diye düşünüyorum , ee günde 20k hitli bir sitenin günde 100k reklam gösterimi olur yaklaşık , sayfa to su %3 felan olsa ortalama , tık başıda ortalama 0.06 dolarla felan günde ortalama 100 doları kaldırır...

Yok artık dicek bazı arkadaşlar Hemde kesinlikle seo yaptığını sanan arkadaşlar.

Şaşırıcak hiçbişey yok arkadaşlar , benimki bi izlenim değil , 2 ay önceye kadar benim olan bir sitemin geçmişini ve kazancını anlattım sadece .. Seo yapmakla zamanınızı harcamaktan artık vazgeçmeniz gerekiyor , Tabiki seo önemlidir , kelimelerde yukarı çıkmak önemlidir , ama unutmayınki bir kelimeden çok fazla hit alamazsınız .. yanlızca biraz Zeka gerekiyor bence.

Kafanızı fazla yormayın gün gelir inşallah sizde kazanırsınız , Zrmbilisim e katkıları ile yaptığı 2009 seo yarışması için teşekkür ediyorum .. He bu arada siteyi 10bin ytl ye sattım.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !